Depilacja brazylijska

Czym jest depilacja brazylijska?

Brazylijska depilacja polega na usuwaniu włosów umieszczonych na narządach płciowych - włosów łonowych.

Historia

Za początek historii depilacji brazylijskiej uważa się lata 90. XX wieku. Trend ten powiązany był z wprowadzeniem na plaże bikini i string. Brazylijskie kobiety znane są z odważnych, pełnych nagości strojów (szczególnie w czasie karnawału), a także niespotykanych wzorów plażowych kreacji. Skąpe stroje zmusiły płeć piękną do usunięcia włosów nie tylko w miejscu granicy bikini, ale także do „oczyszczenia” z nich narządów płciowych. Ten rodzaj depilacji szybko zyskał swą popularność w Brazylii, następnie trend trafił do Stanów Zjednoczonych i Australii. Popularność depilacji brazylijskiej szybko rozprzestrzeniła się także w Europie. Stała się metodą dość poszukiwaną i chętnie praktykowaną szczególnie przez młode kobiety.

Prawdziwa depilacja brazylijska oznacza całkowite usunięcie włosów. Jednak w Europie termin ten odnosi się także do depilacji miejsc intymnych z pozostawieniem włosów tworzących różne kształty. Zwykle przyjmuje się formę paska bądź trójkąta, można również zastosować nieco bardziej kreatywne pomysły.

Metody stosowane podczas depilacji brazylijskiej

Depilacja obejmuje wrażliwe części ciała, dlatego też zabieg zaliczamy do tych bolesnych. Jeżeli chodzi o metodę, powszechnie stosuje się kremy do depilacji, maszynki jednorazowe oraz woskowanie za pomocą ciepłego wosku. Ostatnia metoda należy do tych najmniej przyjemnych, dlatego też warto korzystać z oferty salonów kosmetycznych. Ekspert z salonu piękności z pewnością ma większe doświadczenie, jeżeli chodzi o depilację owej okolicy. Dzięki temu jest w stanie zapewnić nam komfort i zmniejszyć próg bólu do minimum wymaganego.

Zabieg przeprowadzany za pomocą kremu do depilacji bądź maszynki jednorazowej niczym nie różni się od zabiegu depilacji wykonywanego w innych miejscach ciała. Taka sama sytuacja występuje w przypadku depilacji ciepłym woskiem. Odpowiednio rozgrzany wosk, za pomocą drewnianego patyczka bądź z rolki aplikuje się w kierunku wzrostu włosa, na uprzednio przygotowaną skórę. Cienką warstwę wosku zrywa się szybkim ruchem w kierunku przeciwnym do wzrostu włosa za pomocą bawełnianego paska. Jeżeli wosk należy do bezpaskowych, usuwa się go po zastygnięciu, również poprzez zerwanie w kierunku przeciwnym do wzrostu włosa.. Zabieg kończy się usunięciem pozostałości wosku i zaaplikowaniu preparatu spowolniającego odrost owłosienia.

Odkąd w kosmetyce pojawiła się nowa forma depilacji przy pomocy pasty cukrowej, ta również znalazła zainteresowanie wśród osób korzystających z depilacji brazylijskiej. Usuwanie owłosienia przy pomocy pasty cukrowej jest mniej bolesne, bardziej dokładne i delikatne.

Włoski które nie zostały usunięte za pomocą wyżej wymienionych sposobów, można usunąć przy pomocy pęsety. W tym przypadku również należy odpowiednio naciągnąć skórę, aby ułatwić i zmniejszyć ból podczas ich usunięcia.

Zalety i wady depilacji brazylijskiej

Rodzaj tego typu usuwania owłosienia jest dość wstydliwy szczególnie dla kobiet zmuszonych bądź dobrowolnie wybierających salon kosmetyczny. Przeprowadzając taki zabieg musimy obnażyć się zazwyczaj przed zupełnie obcą osobą i pokazać to co mamy najintymniejsze. Kosmetyczkę powinno traktować się niczym lekarza. Zawód ten nie jest stworzony do zawstydzania ludzi lecz do upiększania i dbania o nasz wygląd zewnętrzny. Podobnie jak lekarz, podczas badania nie skupia się na naszej fizyczności a objawach choroby i tym, aby szybko doprowadzić nas do powrotu do zdrowia. Dlatego też z tego powodu powinniśmy ograniczyć nasz wstyd i krępację. Pełne rozluźnienie ułatwia nie tylko pracę kosmetyczce ale również czyni zabieg nieco przyjemniejszym mimo odczuwania bólu.

Do zalet z pewnością zaliczamy możliwość noszenia skąpych strojów kąpielowych, erotycznej bielizny i string. Kobieta która poddała się depilacji brazylijskiej czuje się bardziej atrakcyjna, sexowna, pewna siebie. Dzięki temu czerpie również większą przyjemność z bliskości podczas stosunków z mężczyzną (i nie tylko;)). Wiele kobiet poddaje się całkowitej depilacji owłosienia w okolicach intymnych z powodu zachowania bardziej dokładnych zasad higieny. Wiadomo, że duże owłosienie stanowi lepsze środowisko do rozmnażania się bakterii i przechowywania komórek przetrwalnikowych grzybów.

Zamów Revitol Hair Removal teraz!