Depilacja mężczyzn

Dlaczego mężczyzna powinien poddać się depilacji?

Dla niektórych kobiet, mężczyzna wydepilowany jest bardziej męski niż ten pozostawiający na swym ciele pełne owłosienie. Mężczyzna owłosiony może być postrzegany jako niedbający o siebie, swoją higienę i ogólna prezencję. W tym przypadku należy nadmienić również walory zdrowotne przeprowadzania depilacji. Z ciała pozbawionego owłosienia znacznie łatwiej usunąć pot i zanieczyszczenia. Gładka skóra jest mniej podatna na stworzenie odpowiedniego środowiska dla rozwojów drobnoustrojów.

Jakie części ciała mężczyźni depilują najczęściej?

Z pewnością jest to owłosienie na twarzy, owłosienie łonowe oraz to na plecach i klatce piersiowej. Po maszynkę do golenia bądź inne formy depilacji sięgają na przykład sportowcy depilując głowę (pływacy) bądź nogi (kolarze). Tym sposobem wymieniłam prawie każdą część ciała, którą można i z której często usuwa się owłosienie. Wielu mężczyzn dbających o siebie i akceptujących wydepilowane ciało, włącza taki zabieg nawet do codziennej higieny. Jednak takie przypadki spotykamy sporadycznie.

Jakie metody usuwania włosów są najpopularniejsze wśród mężczyzn?

Jeśli zdecydujesz się pozbyć włosów możesz wybrać jedną z kilku opcji, aby osiągnąć swój cel. Depilację można przeprowadzać w domu. Tutaj do dyspozycji mężczyzny jest maszynka, którą możemy wykorzystać do golenia na mokro bądź golarka elektryczna, często polecana do skóry wrażliwej. Można także można udać się do gabinetu kosmetycznego. Personel na pewno ma doświadczenie i jest w stanie w odpowiedni sposób przeprowadzić depilację różnych miejsc ciała. Salon kosmetyczny jeżeli chodzi o depilację nietrwałą, oferuje zimny bądź ciepły wosk. W salonie można wykonać również depilację, np. przy pomocy lasera, elektrolizę, metodę blend. Rodzaj zabiegu uwarunkowany jest obszarem z którego chcemy pozbyć się owłosienia.

Wosk do depilacji

Woski do depilacji należą do bardziej bolesnych metod. Po aplikacji wosku na dany obszar uprzednio przygotowanego ciała, nakładamy pas wykonany z odpowiedniej tkaniny. Następnie szybkim ruchem usuwamy pas wraz z owłosieniem w kierunku przeciwnym do wzrostu włosa. Największą zaletą depilacji woskiem jest to, że przez wyjęcie całego włosa, nie rosną one tak szybko jak w przypadku innych metod. Po wykonaniu kilku zabiegów depilacja woskiem nie jest już tak bolesna, a skóra staje się mniej drażliwa.

Maszynka do golenia

Golarki do depilacji nigdy nie były zbyt skuteczne, jeżeli chodzi długotrwałość zabiegu. Maszynka nie jest w stanie dokładnie wydepilować ciała i zmniejszyć częstotliwości odrostu włosów. Dodatkowo mogą pojawić się podrażnienia skóry w obszarach wrażliwych takich jak narządy płciowe. Jednak szybki i zadowalający efekt skłania nas do sięgnięcia po nią.

Maszynka elektryczna

Jeśli golisz się po raz pierwszy lub po dłuższej przerwie musisz najpierw przyciąć włosy nożyczkami, brzytwą lub skorzystać z funkcji przycinania dłuższych włosków, która jest dostępna w niektórych maszynkach. Kiedy włosy będą przycięte do długości kilku milimetrów, można kontynuować ruchy maszynką elektryczną tak samo jak w przypadku zwykłej golarki.

Golarka elektryczna woli powierzchnie płaskie twarzy- jeżeli chcemy uzyskać zadowalający efekt. Golenie jąder bądź innych nierównych miejsc nie da nam dobrego efektu końcowego. Właściwie maszynka elektryczna nie jest w stanie wykonać takiej depilacji. Oczywiście ta metoda nie pozwoli nam na długie cieszenie się gładką skórą twarzy. Ten zabieg również polega na ścinaniu owłosienia na granicy skóry, co prowadzi do szybkiego odrostu włosa.

Kremy do depilacji

Będąc świadkiem zdziwienia mężczyzny, na temat kremu „po którym włosy same wypadają”, jestem skłonna stwierdzić, że duża część mężczyzn nie jest świadoma wygody jaką daje nam stosowanie kremów do depilacji. Dlaczego ta metoda jest tak wygodna? Przede wszystkim nie powoduje podrażnień (jeśli podczas próby uczuleniowej nie wystąpiło uczulenie), jest szybka i wygodna. Kremu do depilacji najlepiej jest używać podczas brania prysznica. Pozostawiając go na skórze wykona on swoje zadanie, a my w tym czasie możemy poddać się standardowym czynnościom higienicznym będąc pod prysznicem.

Jak wybrać najlepszy krem do depilacji? Półki drogeryjne nie mają problemu z dostępnością tego typu produktów, jednak warto zasięgnąć opinii innych osób stosujących taką metodę depilacji. Do najczęściej kupowanych kremów można zaliczyć Eveline Just Epil, Joanna Naturia Depilea, Bielenda Vanit oraz Pacific Naturals – Revitol Hair Removal. Przy czym ten ostatni krem można zakupić jedynie w Internecie. W takich produktach warto szukać substancji naturalnych, mających na celu załagodzenie skóry po zabiegu oraz jej nawilżenie. Warto również zwrócić uwagę na składniki wydłużające czas odrostu włosów. Szczerze powiedziawszy wszystkie wyżej wymienione warunki spełnia jedynie Revitol Hair Removal. Jakie są opinie na jego temat? Warto sprawdzić w sieci. Mimo, iż jego cena jest nieco wyższa, zyskał on wielu zwolenników. Szczególnie polecany do mocniejszego, zazwyczaj męskiego owłosienia. Produkty drogeryjnie często nie są w stanie poradzić sobie z taką przypadłością jaką jest mocny zarost, dlatego też warto zainwestować w ulepszone preparaty.

Leczenie po depilacji

Aby uniknąć zranienia, skóra powinna być dobrze zmiękczona. Taki efekt uzyskamy dzięki wcześniejszym umyciu skóry ciepłą wodą i użyciu np. pianki do golenia (w przypadku stosowania maszynek). Po goleniu warto sięgnąć po balsam przeznaczony do zakończenia zabiegu. Załagodzi on podrażnioną skórę. Ważna jest także dezynfekcja naskórka i ewentualnych skaleczeń. Zapobiega to powstaniu infekcji. Wybór metod golenia należy do spraw indywidualnych. Warto wypróbować wszystkie metody i wybrać tę najskuteczniejszą i najbardziej odpowiednią dla Twojej skóry.

Częstotliwość golenia

Jeśli chcesz zachować ogolone i gładkie tak jak to możliwe ciało, to depilacja musi być powtarzana co najmniej dwa razy w tygodniu. Już dosłownie po kilku godzinach od depilacji, w zależności od stosowanej metody mogą pojawić się nowe, odrastające włoski. Idealną porą na przeprowadzanie depilacji jest kąpiel lub stan bezpośrednio po kąpieli. Po pierwsze, skóra jest zmiękczona więc włoski są podatniejsze do usunięcia, po drugie usuwanie owłosienia podczas kąpieli zaoszczędzi nam czasu. Jeśli uważasz, że włosy po depilacji zaczynają odrastać grubsze i w znacznie większej ilości - jesteś w błędzie! Po usunięciu owłosienia nie zmienia się liczba mieszków włosowych na ciele, również grubość włosa nie zmienia się. Potwierdzają to badania naukowe.

Zamów Revitol Hair Removal teraz!