Depilacja pleców

Jaki problem stanowi owłosienie na plecach?

Owłosione plecy często stanowią duży problem estetyczny, mogą być także powodem uczucia dyskomfortu. Problem ten dotyczy głównie mężczyzn. Owłosienie na plecach jest idealnym środowiskiem dla rozwoju bakterii i drobnoustrojów, szczególnie podczas upałów. Plecy należą do miejsc w których występują gruczoły potowe. Dlatego też łatwo ulegają zabrudzeniom, poceniu się, a samodzielne utrzymanie pleców w czystości może przysporzyć problemów. Dosłownie garstka ludzi, najczęściej tych uprawiających sporty jest w stanie samodzielnie utrzymać higienę pleców.

Higiena i estetyka to dwa najważniejsze powody dla których mężczyźni decydują się na depilację pleców. Oczywiście takiego zabiegu nie są wstanie wykonać samodzielnie, dlatego też muszą poprosić o pomocą swoją kobietę, bądź udać się do salonu kosmetycznego.

Zabiegi najczęściej stosowane do usuwania owłosienia

Z pewnością do takich zabiegów zaliczamy depilację woskiem. Odpowiednio wykonana usługa pozwoli cieszyć się gładkimi plecami na dużo dłuższy okres czasu niż po użyciu jednorazowej maszynki do golenia. Z powodów finansowych i obecnie panujących cen za usługi kosmetyczne, duża część mężczyzn zmuszonych poddania się depilacji pleców, decyduje się na wykonanie takiego zabiegu w domowym zaciszu, przy pomocy pianki i maszynki jednorazowej. Przeciętna cena zabiegu usunięcia owłosienia z tej partii ciała przy pomocy ciepłego wosku waha się od 30 do 40 złotych, więc jednorazowy zabieg wydaje się droższy w porównaniu do zakupy zwykłej maszynki i pianki.

Kolejną formą depilacji może być stosowanie odpowiednich kremów. Metoda ta należy do najdelikatniejszych, bezbolesnych jednak również mężczyzna nie jest w stanie wykonać tego samodzielnie. Stosowanie kremu do depilacji nie wywołuje podrażnień naskórka, jeżeli chodzi o przerwanie jego ciągłości, jednak może doprowadzić do wystąpienia alergii skórnej. Jest to najczęściej spowodowane substancjami zawartymi w preparacie. Do popularnych i polecanych kremów do depilacji zaliczmy Revitol Hair Removal Cream, który dzięki naturalnym składnikom bezboleśnie i natychmiastowo usunie owłosienie. W drogeriach można nabyć także kremy Veet, Ziaja Effectiv Depile, preparaty firmy Soraya czy Eveline Just Epil.

Wyżej wymienione metody depilacji należą do metod nietrwałych. Jeżeli owłosienie pleców stanowi dla Ciebie duży problem proponuję zainwestowanie w depilację trwałą. Na tak dużej powierzchni ciała, najlepiej spisuje się depilacja laserowa. Metoda ta jest nie tylko długotrwała, ale także stosunkowo szybka w porównaniu do innych metod epilacji. Zabieg niestety kosztuje nie małe pieniądze. Kwota za jeden zabieg waha się od 300 do 1000 złotych i jest uzależniona od rodzaju owłosienia. Takich sesji należy przeprowadzić pięć bądź sześć, więc gładkie plecy na lata mogą zmniejszyć zasobność portfela nawet o 6 tysięcy. Dodatkowo należy doliczyć znieczulenie, które bardzo często nie jest wliczane w cenę zabiegu i jest traktowane jako dodatkowe udogodnienie. Mała tubka kremu znieczulającego w salonie kosmetycznym kosztuje przeciętnie 100 złotych. Patrząc na dużą powierzchnię tej partii ciała, jesteśmy w stanie stwierdzić, że potrzebna będzie większa ilość znieczulenia niż tylko jedna tubka. Ze względu na wysokie koszty epilacji, salony kosmetyczne wychodzą naprzeciw klientom i oferują korzystne pakiety rabatowe.

Podsumowując – dlaczego mężczyzna powinien depilować plecy?

Odpowiedź jest prosta. Względy higieniczne, czyli utrzymanie w czystości miejsca ulegającego naturalnym zabrudzeniom oraz estetyka wyglądu. Tylko niewielka ilość kobiet lubi mieć u swego boku owłosionego mężczyznę, natomiast trochę większa grupa toleruje lecz nie przepada za tego typu atrakcjami. Dla wielu osób owłosienie kojarzy się z brakiem higieny i zanieczyszczeniami dlatego też warto dbać o regularne oczyszczanie ciała ze zbędnych włosków.

Zamów Revitol Hair Removal teraz!