Depilacja twarzy

Widoczne włoski na twarzy można nazwać poważnym defektem kosmetycznym. Oczywiście z punktu widzenia kobiet. W przypadku mężczyzn, owłosienie w tej strefie jest czymś naturalnym i nie przeszkadzającym w życiu codziennym. Nadmierne owłosienie płci pięknej tłumaczone jest genetyką, zaburzeniami hormonalnymi bądź też chorobami. Hirsutyzm - taką nazwą definiuje się nadmierne owłosienie u kobiet.

Kiedy zaczyna się problem?

Owłosienie na twarzy staje się coraz mocniejsze począwszy od wejścia kobiety w okres dorastania. Wtedy w organizmie dochodzi do zmian hormonalnych, wahań estrogenu i progesteronu. Powoduje to zwykłe zmiany towarzyszące dorastaniu, a dodatkowo u niektórych kobiet pojawia się coraz bardziej widoczny wąsik. Jego zabarwienie związane jest z kolorem naszych naturalnych włosów i zawartością w nich melaniny.

Czym kobieta jest starsza, tym „zarost” staje się mocniejszy i bardziej widoczny. Z czasem na twarzy dostrzegamy nie tylko wąsik ale również brodę. Cienkie, najczęściej jasne i długie włosy na podbródku aż się proszą do ich usunięcia. Te włoski również mogą ściemnieć, co powoduje jeszcze większe poczucie nieatrakcyjności.

W jaki sposób usuwa się owłosienie na twarzy?

W żadnym wypadku nie wolno kierować się męskim zarostem i sięgać po maszynkę do golenia!

Pierwszą metodą na jaką zwracają uwagę młode kobiety jest rozjaśnianie włosków pod nosem przy pomocy wody utlenionej. Należy zwrócić uwagę na stężenie, gdyż zbyt wysokie może doprowadzić do poparzenia skóry. Ogólnie metoda ta jest uważana za mało skuteczną a i efekty również należą do nikłych. W przypadku owłosienia twarzy najlepiej jest sięgnąć po depilację ciepłym woskiem.

Ważne jest aby wykonywać zabieg zgodnie z zasadami, czyli:

  • wosk nie może być zbyt ciepły,
  • skóra przed zabiegiem powinna być odpowiednio przygotowana a po zabiegu oczyszczona,
  • wosk paskowy jak i bezpaskowy nakładamy zgodnie ze wzrostem włosa, natomiast zrywamy w kierunku przeciwnym,
  • wykonujemy szybkie i zdecydowane ruchy,
  • nie wolno nakładać wosku na usta z uwagi na delikatność tej okolicy.

Usuwanie owłosienia z twarzy najlepiej wykonywać w salonie kosmetycznym. Dzięki temu będziemy pewni, że nie uszkodzimy sobie naskórka, a sam zabieg zakończy się pomyślnie.

Jeżeli włoski na wąsiku są nieliczne, bardzo łatwo można się ich pozbyć przy pomocy pęsety. Każdy włosek z osobna można uchwycić i usunąć. W tym przypadku depilacja woskiem nie jest konieczna.

Brwi i rzęsy

Obszar brwi, podobnie jak rzęsy również można zaliczyć do owłosienia na twarzy. Jednak rzęs nie wolno wycinać! Nie należy obcinać ani własnych ani przedłużanych, sztucznych rzęs – które są już doczepione. Jeśli rzęsy są długie, należy się nimi cieszyć a nie je niszczyć. Cykl wzrostu włosa rzęsy trwa około 8 tygodni. Rzęsy naturalnie wypadają i rosną na nowo, tak jak pozostałe włosy na ciele. Ścięcie ich może doprowadzić do osłabienia bądź zdeformowania.

Wracając do brwi – należy je regulować, przycinać i dbać o ich estetykę. W dużym stopniu tworzą rysy i wygląd całej twarzy. Regulację można przeprowadzać za pomocą pęsety bądź ciepłego wosku, inne metody nie są wskazane. Nadanie odpowiedniego kształtu nie jest prosta sprawą, dlatego też warto udać się do kosmetyczki – szczególnie kiedy wykonujemy pierwszą regulację. Należy nadmienić, że częste malowanie włosów na brwiach kredką, przez kilka lat, może powodować naturalne wykruszenie się ich i brak wzrostu nowych włosków. W tym przypadku jedynym ratunkiem jest wykonanie makijażu permanentnego. Dalsze podkreślanie brwi kredką nie przyczyni się do poprawy ich stanu.

Owłosione znamiona

Jeżeli znamię jest wypukłe, zabarwione bądź przypomina brodawkę - lepiej nie usuwać w tym miejscu włosków poprzez wyrwanie. Włos można jedynie przyciąć. Naruszenie takiego znamiona może doprowadzić do jego przejścia w stan nowotworowy. Zmiany płaskie, również zabarwione bądź nie, znajdujące się na ciele można depilować przy pomocy jednorazowej maszynki, co jednak w przypadku twarzy nie jest polecane. Usuwanie owłosienia w obrębie zmian wykonujemy oczywiście po uprzedniej konsultacji z lekarzem. Jeśli przebarwienia są zlokalizowane w okolicy wąsika i nie należą do złośliwych oraz nie ma większych przeciwwskazań, można usunąć włoski z owej partii przy pomocy wosku.

Należy pamiętać, że nie wszystkie kobiety skazane są na widoczne owłosienie na twarzy. Niektóre posiadają jasne i małe włoski, jak na całym ciele, oprócz pach, włosów łonowych i nóg. Inne natomiast za sprawą hormonów borykają się z nieco większym problemem. Ważne jest, aby kobieta dbająca o swój wygląd nie zapominała o regularnej depilacji wąsika, bródki a także utrzymaniu odpowiedniego kształtu brwi. Kobieta „z wąsem” i potarganymi brwiami nawet w najpiękniejszej kreacji, makijażu i fryzurze nie przyciągnie na długo męskiego wzroku.

Zamów Revitol Hair Removal teraz!